Plastelineografie zlatá rybka.  Shrnutí lekce o modelování „Zlaté rybky“ (plastelíny) ve střední skupině

Plastelineografie zlatá rybka. Shrnutí lekce o modelování „Zlaté rybky“ (plastelíny) ve střední skupině

Cíl: 1) Rozvinout se jemné motorické dovednosti.

2) Pokračovat ve výuce dětí netradičním technikám práceplastelína.

3) Pěstujte vytrvalost, trpělivost a pozornost.

4) Posílit dříve naučené techniky sochařství: zploštění,

utrhnout celý kus plastelína.

5) Upevnit znalosti dětí o rybách a částech jejich těla.

Materiál: obrázky ryb; plastelína(oranžová, žlutá, bílá, červená a černá); siluety akvárií s řasami a kameny vyrobenými z plastelína pro každé dítě(vyrobeno z lepenky, siluety malovaných ryb.

Přípravné práce: Dívat se na ryby, mluvit o rybách, dívat se na hračku ryba, čtení beletrieÓ ryba, venkovní hra „Rybář a ryba» .

Průběh lekce

Pedagog: Kluci, hádejte hádanku:

Plavu pod mostem

A vrtím ocasem.

Nechodím po zemi

Mám ústa, ale nemluvím.

Mám oči - nemrkám.

Mám křídla, ale nelétám.

kdo to je?

Děti: Ryby.

Pedagog: Přesně tak, chlapi, je to ryba. Existuje mnoho druhů ryb (okoun, štika, karas).

-Kde žijí ryby? (Odpovědi dětí) Je to tak, ryby žijí v moři, v oceánu, v jezeře, v řece. Ryby žijí ve vodě, nemohou bez ní existovat, stejně jako vy a já nemůžeme existovat bez vzduchu. Jíst ryba kteří žijí v akváriu: zlatá rybka, papouščí ryby, skaláry atd. Akvárium je celý podvodní svět. Na dně jsou barevné kameny, podvodní rostliny - řasy, mušle. Nějaký rybaŽiví se řasami a podvodní rostliny nasycují vodu kyslíkem.

Kluci, postavme se rozkročení na podložku a trochu si pohrajeme.

Na modré obloze jsou mraky (ruce vzhůru,

Pod horou protéká řeka (posaďte se, ruce natažené dopředu).

Brzy ráno rybáři vytahují sítě z řeky (napodobit pohyby - jako byste třídili přes síť).

Chytili jsme spoustu ryb (paže roztažené do stran,

Uvařili jsme výbornou rybí polévku (Kruhové pohyby rukama, jako byste míchali ucho).

Děti, teď si sedneme ke stolům. (Podívejte se na obrázky ryb). Podívejte se na obrázek ryba. co má? (Odpovědi dětí, shrnuji jejich odpovědi) U ryby mají tělo, ploutve, ocas, oči. Ocas podává ryby"volant" a ploutve jsou potřeba k plavání. tělo ryby pokryté talíři, kterým se říká váhy. Chrání tělo ryby před poškozením: od ostrých kamenů, jiných predátorů atd.

Kluci, dnes to bude neobvyklé modelování. Budeme kreslit plastelínová zlatá rybka. Vezměte si pomeranč plastelína, použijeme k vyplnění ocasu, hlavy ryba, rozmazání tenká vrstva plastelíny. Nejprve odštípněte malý kousek plastelína, udělejte z něj kouli, položte na podložku (hlava, ocas) a namazat to. Děláme to opatrně, aniž bychom překročili obrys. Pak žlutá plastelína namazat ploutve. Aby se udělaly rybí šupiny, odštípneme pomeranč malý kousek plastelíny, krouživými pohyby dlaněmi vyválejte míček, zploštěte a položte na tělo ryba. Každou váhu položíme vedle sebe. Pak uděláme to samé pro druhou řadu atd. Kluci, co ještě děláme? neudělali naše ryby? (Odpovědi dětí). Správné oči a ústa. Chcete-li udělat oko, vezměte bílou plastelína, trochu z něj odštípněte a vyválejte malou kuličku, zploštěte ji a připevněte oko k hlavě ryba. Dále vezmeme černou plastelína(malý kousek, vyválejte kouli, vyrovnejte ji a vytvořte zornička ryba, překrývající se na bílé plastelína. Ústa ryba— vyválejte malou tenkou klobásu, ohněte ji napůl a připevněte. Tady je naše zlatá rybka je připravena! Podívej, co máš ryba byla krásná! Musíš být hodně unavený? Pojďme relaxovat a hrát si.

Fízminutka "Voda tiše šplouchá"

Voda tiše šplouchá,

Plujeme podél teplé řeky. (Plavecké pohyby rukama.)

Na nebi jsou mraky jako ovce,

Utíkali všemi směry. (Protažení – paže nahoru a do stran.)

Vylézáme z řeky,

Pojďme se projít, abychom se oschli. (Jděte na místo.)

Nyní se zhluboka nadechněte.

A sedneme si na písek. (Děti se posadí.).

Dobrá práce! A teď se vraťme k skupina!

Zukhra Kholmirzoeva

INFORMAČNÍ KARTA

učitelka Zukhra Khusenovna Kholmirzoeva

předškolní vzdělávací instituce Předškolní akademie MBOU DOD DTDiM město. Tomsk



Skupina, věk, ročník "paprsky" 6-7 let, 2 roky

Položka: Základy výtvarného umění

Vzdělávací oblast: "Umělecká kreativita"

Podrobit: Plastilineografie« Zlatá rybka»

Cíl: Rozvoj kognitivních zájmů u dětí.

Úkoly:

Poznávací

Upřesnit a rozšířit znalosti dětí o podmořském světě.

Naučte se vytvořit výrazný a zajímavý děj v polovičním objemu nekonvenční technologie výkon práce - kreslení plastelína(plastineografie) .

Zlepšit technické a vizuální dovednosti. Při své práci používejte odpadový materiál různého obsahu a struktury.

K tomu si aktivujte slovník téma .

Formovat elementární vnímání výtvarného projevu a umění;

Vývojový:

Rozvíjet dětskou kreativitu při tvorbě a realizaci plánu, jako zdroj, který přináší radost dítěti a všem lidem kolem něj.

Rozvoj obecné motoriky a jemné motoriky, koordinace pohybů.

Upevňování znalostí dětí o pohádce A. S. Puškina.

Vzdělávání:

Vštěpovat dovednosti pracovní vzdělávání (úklid pracoviště).

Rozvíjejte přesnost při práci s plastelína.

Rozvíjejte respekt a schopnost vzájemné interakce

Integrace vzdělávání regionech:

Poznání: Podporovat vzdělávací a environmentální zájem o zástupce podmořského světa.

Sdělení: Rozvoj souvislé řeči, aktivace slovní zásoby podle toho téma: podmořský svět, řasy, název rybí struktury (trup, ploutve, ocas, šupiny).

Socializace: Respekt a schopnost vzájemné interakce.

Umělecká kreativita: Naučte se vytvořit expresivní a zajímavý děj v polovičním objemu s využitím netradiční techniky provedení práce - kresby plastelína(plastineografie) . Zlepšit technické a vizuální dovednosti. Při své práci používejte odpadový materiál různého obsahu a struktury.

Čtení beletrie literatura: Upevňování znalostí dětí o pohádce A. S. Puškina.

Práce: úklid pracoviště, přesnost při práci s plastelína.

Klíčové pojmy: plastineografie(lisování, mazání, štípání, lisování).

Zařízení:

modrý karton popř modrá barva Formát A5 se siluetou ryba;

souprava plastelína, desky na modelování, stohování;

černé korálky, mušle, sada jisker;

jednoduchá tužka;

ruční utěrka,

ilustrace podle díla A. S. Puškina „Pohádka o rybáři a ryba» .

Základní prvky zábavné činnosti

1. Organizační moment

2. Stanovení cíle.

3. Motivace.

4. Aktualizace minulých zkušeností. Ukázka vizuálních technik.

5. Znovu spustit.

6. Praktická práce.

7. Reflexe.

8. Výstava.

Organizace činností

Etapy třídy Cíle Činnosti učitele Činnosti dětí Metody a techniky Očekávaný výsledek

Motivačně zaměřené

1. Organizační moment Vytváření pozitivní atmosféry emocionálního a estetického vnímání. Učitel pozve děti do kanceláře, nabídne jim, že půjdou na koberec, pozdraví se a pokračují v cestě do podmořského světa. Děti jdou do kanceláře, uspořádají se do kruhu a pozdraví učitele a vrstevníky.

Děti souhlasí, že budou pokračovat v cestě. Technika hry: Získejte pozornost dětí.

Přijetí cíle dítětem.

2. Stanovení cíle. Při pohledu na ilustraci zlatá rybka. Četba úryvku z díla A. S. Puškina „Pohádka o rybáři a ryba» . Učitelka upozorňuje děti na stojan s ilustracemi k pohádce A. S. Puškina „Pohádka o rybáři a ryba» a přečte úryvek z díla. Děti si prohlédnou ilustrace a poslechnou si ukázku z díla. Prohlížení nebo poslech úryvku z uměleckého díla. Vzpomínal na to, co viděl a slyšel dříve zlatá rybka.

3. Motivace. Aktivace dětí k tvoření umělecký obraz. Učitel na základě zkušeností dětí zjišťuje, o čem děti vědí zlatá rybka. Děti v rozhovoru navrženém učitelem sdílejí své znalosti zlatá rybka. Konverzace založená na osobní zkušenost dítě. Povědomí o nadcházející práci v technologii plastineografie.

Organizační a vyhledávací

4. Aktualizace minulých zkušeností. Ukázka vizuálních technik. Aktualizace znalostí a dovedností dětí k přeměně původních forem (koule, sloupec) v sochařství.

Pamatujte na pravidla pro práci s plastelína. Základní techniky práce v technice plastineografie. Děti si pamatují obecná pravidla pracovat s plastelínová a plastelineografická technika. Cvičení "Proměna kouzelné koule" Definice Fine techniky: lisování, rozmazávání, svírání, lisování.

5. Znovu spustit. Upevňování poznatků o proměnách počátečních forem v lek. Učitel upozorňuje na schémata vyvěšená na tabuli. Děti věnují pozornost diagramům a projevují kreativitu. Kontrola schémat "Design těla", „Dekorace těla šupinami“, návrh nádrže. Definování vašich uměleckých technik.

6. Praktická práce. Upevňování znalostí a dovedností dětí pro práci plastineografie. Individuální pomoc při obtížích při výkonu práce. Samostatná práce. Výběr možnosti provedení práce. Vytvoření vlastního pozemku v polovičním objemu.

Požádejte o pomoc dospělého.

7. Reflexe. Shrnutí provedení praktická práce. Učitel nabízí hodnocení jejich práce a stupeň jejich dokončení. Děti svou práci hodnotí. Povzbuzení. Prezentace výsledků své činnosti dítětem.

8. Výstava. Zobrazit díla. Učitel nabízí umístění jejich prací na výstavní stoly. Děti si vzájemně prohlížejí svou práci. Povzbuzení. Analýza vlastních i cizích děl. Hledání odpovědi na otázku "Co se mi povedlo a co ne?"

9. Shrnutí. Shrnutí zajímavého případu. Učitelka dětem děkuje a motivuje je k další práci v této technice. Děti děkují učiteli a vyjadřují své návrhy ohledně této techniky. Posuzování kvality dětských výkonů. Náprava při pedagogické podpoře a asistenci výsledkům jejich činnosti.

Světlana Smorodská

Každý z kluků dostal předem připravenou kartonovou šablonu ryba. Funkce jsme zopakovali vzhled ryba, vzpomněl si, jak šupiny pokrývají tělo, jak vypadají a v jakých barvách, dohodli se, že hoši pokryjí tělo šupinami-koláčky z plastelína ve směru od ocasu k hlavě a ocas a ploutev - bičíky z plastelíny. A pak začala kreativita! Barva plastelína každé dítě si vybralo samo, stejně jako velikost šupin, nejprve si děti odštíply plastelíny a svinuté do kuliček, pak je prsty mírně zploštili.

Zatímco práce byly v plném proudu ryba, začala jsem zdobit „jezírko“, pomáhaly mi s tím i děti - srolovaly šnečí ulity a připevnily kamínky. A pak postupně první ryba


Obdivujte to také!


Publikace k tématu:

Výrobní proces není příliš nákladný, zvláště pokud se provádí jako tým. Prohlédli jsme si ilustrace o rybách i tu připravenou.

Integrovaná lekce ve střední skupině „Magic Buttons“ Integrovaná lekce v střední skupina. Téma: „Magic Buttons“ Účel: Představit řadu tlačítek a jejich účel. Úkoly:.

Shrnutí integrovaného GCD pro umělecká tvořivost. Plastilineografii „Akvarijní ryby“ připravila učitelka T. V. Kozaeva.

Shrnutí GCD pro vizuální aktivity ve střední skupině „Ryby v akváriu“ Souhrn GCD pro vizuální umění ve střední skupině na téma „Ryby v akváriu“ Účel: poznání akvária a jeho obyvatel.

Shrnutí výtvarných aktivit ve střední skupině „Kouzelné vánoční stromky“ Obecní rozpočet školka vzdělávací instituce Mateřská školač. 153 (MŠ MBDOU č. 153) Přehled aktivit.

Přehled organizovaných vzdělávacích aktivit s dětmi střední skupiny v modelování Netradiční tvar obrázky Plasticineography.

Poznámky k lekci pro střední skupinu „Ryby v akváriu“ Obsah programu: - Nadále učit děti pracovat slané těsto, vyválet, použít šablonu, nakrájet stohem, přitlačit,.

Olga Maslová

Abstrakt GCD« Akvarijní ryby»

Cíle a cíle:

Zlepšete svou schopnost pracovat s plastelína pomocí techniky modelování reliéfu;

Pokračujte v rozvoji tvůrčí nezávislosti, vytvořte touhu fantazírovat;

Posilujte dovednosti a schopnosti v obraze plastelínová ryba;

Dosáhněte harmonické kombinace primárních a sekundárních barev;

Pěstovat v dětech estetický vkus, nápadité vidění a lásku k přírodě.

Zařízení:

obrázky akvarijní ryby(přídavek na dítě);

Schéma provádění práce;

« akvárium» (na desce)

plastelína, plátno, deska, ubrousek, zásobník.

Přípravné práce:

Rozhovor o vodě a obyvatel akvária.

Průběh lekce

1. Organizační moment

Děti vstupují do kanceláře a jdou na svá pracoviště. Děti sedí u stolů. Na stolech jsou ubrusy, prkna, plastelína, stohy, ubrousky.

Kluci, téma naší práce se dozvíte, když uhodnete hádanku. Pozorně ji poslouchejte.

Dům ze skla, s vodou,

Je tam malá zahrádka.

A skořápky sem a tam,

Ryby žijí v domě.

Co je to za dům, děti?

Kdo odpoví na hádanku?

– Kdo uhodl, co to bylo? (akvárium) . Právo.

2. Úvodní část

Vychovatel:

Podívej co akvárium Dnes jsem ti to přinesl.

Co je v akvárium?

(písek, oblázky, mušle, řasy)

k čemu jsou? (na ryba Cítil jsem se jako volný).

Podívejte, chlapi, myslím ryba je smutná, proč myslíš?

(odpovědi dětí)

Kluci, může být smutná, protože chce jíst?

Myslíš, že by mohla být smutná, protože je tam voda? akvárium špinavé? Nebo je možná smutná, protože nemá přátele. Můžeme jí pomoci? Co můžeme dělat (odpovědi dětí)

Z čeho se dá vyrobit rybí přátelé? (slepý, vystřižený z barevného papíru, kreslení).

Dnes navrhuji vytvořit ryby z plastelína.

Kdo ví, v čem ryby žijí akvárium? (děti volají)

Podívejte se, jaké ryby jsem dnes přinesl.

(zobrazí prezentaci čtyř snímků, při pohledu na ilustrace si objasníme tvar těla, části těla, hlavu, ocas, ploutve)

Skalár, guppy, mečoun, zlatý.

Před zahájením práce si ruce trochu zahřejeme.

Prstová gymnastika « Ryba»

(Prsty obou rukou jsou složené "štípnout". Paže se pohybují ve vlně od ramene a zobrazují potápějící se ryby.)

Ryby plavaly, potápěl

V čisté, teplé vodě. Budou se zmenšovat (Na posledním slově jsou prsty sevřené velmi pevně.) Uvolní se (Prsty silně roztažené do stran.) Zahrabou se do písku. (Znovu dejte prsty k sobě a střídavě provádějte pohyby rukama, jako byste ryli písek.)

Nyní jsou naše ruce připraveny k práci. Začněme. Vezmeme si kousek plastelína střední velikosti a krouživými pohyby mezi dlaněmi válejte míč a poté vložte míč do našich akvária a palcem pravá ruka Zatlačte na míč, tohle bude trup. Čím je tělo pokryto? ryba? Přesně tak, váhy. A aby se zobrazily váhy ryba Přinesl jsem vám různé knoflíky. Vyberte si, které se vám líbí, a my vám vytiskneme. Teď ryba musíte udělat krásný ocas a ploutve. Od barvy plastelína vyválejte na malé kuličky a položte na záda ryba stiskneme a natáhneme, aby vznikla ploutev, a stejným způsobem uděláme ocas.

Teď si trochu odpočineme a zahřejeme se (10 – 15 minut po začátku práce).

Šli jsme dolů k rychlé řece, (chůze na místě)

Sklonili se a umyli se. (předklonit se)

Jeden, dva, tři, čtyři,

Tak jsme byli příjemně osvěženi. (tleská rukama)

A teď jsme spolu plavali,

Musíte to udělat rukama: (kruhové pohyby rukama)

Jednou dohromady je to prsa,

Jeden, druhý je králík.

Všichni jako jeden -

Plaveme jako delfín.

Šel na břeh strmý (skákání na místě)

A jeli jsme domů. (chůze na místě)

Nyní pokračujme v naší práci s vámi.

Individuální práce s dětmi při samostatných činnostech.

Vychovatel: Zkuste to ryba ten váš byl jiný a zábavný!

Podívejte se, jak jsou krásné ryba se ukázala, ne stejné!

A teď lidi, vstaňme a ukažme naši práci, představme naši rybařit s novými přáteli.

Kolik přátel mám?

Hned to začalo být zábavnější

Pojďme zpívat a tančit

Hrajte si s dětmi!

Vychovatel: Výborně kluci! Tvrdě jsme pro vás pracovali! Ryba Jsem ti vděčný za nové veselé přátele.

Hra "Rybář"

Vychovatel: Kluci ryba vás zve ke hře. Asi každý z vás by chtěl ulovit zlato ryba? (Ano). Potřebuji dva účastníky. Zlatou musíte chytit nejrychleji ryba, navíjení míče, ryba se přiblíží, když je to ve vašich rukou, pak jste skutečný rybář.

Sečteno a podtrženo: Učitele zajímá, komu se aktivita líbila a naopak, kdo a s jakými obtížemi se při výrobě setkal ryba. Připravuje se výstava prací ( « Akvárium» ). Děti svá díla připevňují na magnetickou tabuli.

Jak úžasné máme akvária.

Ryba je velmi spokojená. Děkuje vám za to, že jste laskaví a soucitní, že se velmi snažíte a máte spoustu krásných přátel.

Nádherná práce. Váš ryby jako skutečné. Výborně všichni, hodina je u konce.



děkuji za pozornost.

Publikace k tématu:

Cíl: rozvoj prostorové orientace, vizuální analyzátor. Cíle: 1. Rozvinout dovednost navrhování z papíru, provádět jej opatrně.

Cíl: Naučit se vytvořit expresivní a zajímavý děj pomocí netradiční techniky provádění práce - kresby plastelínou. Úkoly:.

Abstrakt GCD pro vyřezávání „Ryba pro šneka“ Shrnutí GCD Second juniorská skupina. Téma: "Ryba pro šneka." Vzdělávací oblast: Umělecká a estetická tvořivost. : Dobře.

Abstrakt "Dům pro ryby" KONZULTACE o vzdělávacích oblastech " Kognitivní vývoj“, „Výtvarný a estetický rozvoj“ v přípravné školní družině.

Shrnutí integrované lekce ve střední skupině na téma: „Akvarijní ryby“. Cíl: Rozvoj tvořivost děti prostřednictvím syntézy.

Obecní rozpočet předškolní vzdělávání instituce

"Mateřská škola č. 43"

Slavgorod, Altajské území

Abstraktní

Vstup GCD seniorská skupina vzdělávací obor

« Umělecká oblast»

plastineografie "Zlatá rybka"» MBDOU č. 43

Pedagog: Gartman O.V.

Slavgorod, 2017

Abstraktní

Plastilineografie „Zlatá rybka“.

Cíl: rozvíjení schopnosti pracovat s plastelínou pomocí technik „mozaiky“ a plastilineografie.

úkoly:

1. Dosáhnout expresivity a nevšednosti v provedení pohádkového obrazu zařazením odpadního materiálu do jeho návrhu.

2. Pokračujte v rozvíjení schopnosti znázorňovat postavy pomocí plastineografie na rovině a vytvářet obraz v polovičním objemu.

3.Rozvíjet přesnost při práci s plastelínou.

Přípravné práce:

Didaktické hry"Kdo kde bydlí?", "Seberte obrázek." Poslech hudební nahrávky „Water-Water“. Imitace zvuků pohybu ryb. Sledování karikatury „Příběh rybáře a ryby“ podle díla A. S. Puškina.

Vybavení a materiály: ilustrace s rybami, podvodní svět,silný karton se siluetou ryby (Tónování pozadí provádíme předem na kartonu samy dětmi), sada plastelíny, stoh, ubrousek na ruce, desky na modelování pro každé dítě, flitry, mušle.

Pohyb GCD:

1.Organizační část.

Vychovatel : Kluci, hádejte hádanku:

Plavu pod mostem

A vrtím ocasem.

Nechodím po zemi

Mám ústa, ale nemluvím

Mám oči - nemrkám,

Mám křídla, ale nelétám.

(Ryba)

vychovatel: Přesně tak, chlapi, je to ryba. Existuje mnoho druhů ryb(okoun, štika, karas). Kde žijí ryby?(Odpovědi dětí)

Vychovatel : Přesně tak, ryby žijí v moři, v oceánu, v jezeře, v řece. Ryby žijí ve vodě, nemohou bez ní existovat, stejně jako vy a já nemůžeme existovat bez vzduchu. Jíst ryba kteří žijí vakvárium: skalár, sumec, papoušek guppy a mnoho dalších ryb. Akvárium je celý podmořský svět. Na dně jsou barevné kameny, podvodní rostliny - řasy, mušle. Nějaký ryba Živí se řasami a podvodní rostliny nasycují vodu kyslíkem.

Vychovatel : Hele lidi, dneska k nám přišla na návštěvu ryba. Ryba není jednoduchá, ale zlatá, nabízí se s ní plavat v jezírku.

Phys. jen minutku:

Jak hezké je plavat v řece (plavecké pohyby )

Vlevo břeh, vpravo břeh (odbočuje vpravo, vlevo )

Řeka je stuhou vpřed, (protažení – paže vpřed )

Most je nahoře - podívejte se (protahování - paže nahoru )

Plavat ještě rychleji (plavecké pohyby )

Musíme rychle veslovat

Pracujeme rukama

Kdo s námi bude držet krok?

Vylézáme z řeky (chůze na místě )

A odpočíváme na trávě. (Děti sedí u stolů)

2. Praktická část .

Vychovatel : Děti, myslím, že každý z vás by chtěl mít svou vlastní zlatou rybku. Dnes vyrobíme zlaté rybky a znázorníme je pomocí plastelíny.ryby pokryté talíři, kterým se říká váhy. Chrání tělo ryb předpoškození: od ostrých kamenů, jiných predátorů. A aby rybka opravdu vypadala jako zlatá, na plastelínu položíme flitry - šupiny.

Fáze práce. Děti pracují na hudbu.

1. Určete s dětmi stavbu ryby: hlava, tělo, ocas, ploutve, oči, ústa.

2. Vezměte žlutou plastelínu a vyplňte jí ocas, hlavu a ploutve.

3. Nejprve odštípněte malý kousek plastelíny, vytvořte z něj kuličku, položte ji na podložku a rozetřete v tenké vrstvě. Děláme to opatrně, aniž bychom překročili obrys čáry.

4. Abyste vytvořili rybí šupiny, odštípněte z oranžové plastelíny malý kousek, krouživými pohyby dlaní vyválejte kuličku, zploštěte a položte na tělo ryby. Každou váhu položíme vedle sebe. Každou řadu rozložíme takto. Poté na plastelínu položíme třpytky - šupinky.

5. Dokončete malé díly. Oči: vezměte bílou plastelínu. Kuličku odštípneme, stočíme, zploštíme a oko přiložíme k hlavě ryby. Pak vezmeme černou plastelínu a uděláme rybě zornici, kterou položíme na bílou plastelínu.

6. Chcete-li dokončit naši práci, můžete vyrobit oblázky z plastelíny (pomocí metody míchání plastelíny), připevnit skořápky na malý kousek plastelíny na spodní straně lepenky. A vyrobit řasy z plastelíny.

Phys. jen minutku během vyučování

Voda tiše šplouchá,

Plujeme podél teplé řeky.(Plavecké pohyby s pažemi)

Na nebi jsou mraky jako ovce,

Utíkali všemi směry.(Protažení – paže nahoru a do stran)

Vylézáme z řeky,

Pojďme se projít, abychom se oschli.(Chůze na místě)

Nyní se zhluboka nadechněte.

A sedneme si na písek.(Děti si sednou)

3. Závěrečná část

vychovatel: Tady jsou naše zlaté rybky! Učitel a děti se dívají na zlaté rybky. Označte svá oblíbená díla. Pamatují si pomocí jakých předmětů bylo dosaženo expresivity díla.

vychovatel: Jak krásné a útulné je v jejich podmořském světě!