Originálne nápady na výrobu záložiek do kníh vlastnými rukami.  Hodina technológie papierové záložky Papierové výrobky čarovné postavičky papierové záložky

Originálne nápady na výrobu záložiek do kníh vlastnými rukami. Hodina technológie papierové záložky Papierové výrobky čarovné postavičky papierové záložky

Lekcia 10. Práca s papierom. Aplikácia funguje.

Produkt: „Papierová záložka“.

Úlohy a materiály v zošite: „Papierová záložka“ (s. 15) a príloha.

Ciele lekcie: zopakujte si látku z predchádzajúcej hodiny (použitie papiera, vlastnosti, vytváranie symetrických tvarov, pravidlá práce so šablónami); ukázať možnosti použitia záložky; rozvíjať schopnosť dokončiť symetrické postavy; naučiť sa riešiť problémy vyhľadávacieho charakteru (hľadanie stredu postavy); naučiť sa argumentovať svojim názorom; naučiť sa vytvárať symetrickú kompozíciu z geometrické tvary; zlepšiť schopnosť pracovať podľa plánu; predstaviť algoritmus výroby produktu: označovanie, rezanie, montáž, konečná úprava; naučiť ovládať každú etapu praktickej práce, ukázať možnosti opravy práce; kultivovať presnosť a kultúru práce; upevniť a zlepšiť techniky práce s lepidlom; rozvoj priestorového myslenia, učenie sa vykonávať kontrolu kvality vyrábaných produktov podľa vzorky.

Plánované výsledky:

Predmet: vedieť nejaké informácie o papieri (vlastnosti, použitie), na čo sa záložka používa; používať materiál šetrne; spojte diely pomocou lepidla.

Osobné: formovanie pozitívneho vzťahu k práci.

Regulačné: vykonať akciu podľa vzoru (vytvoriť symetrický vzor z geometrických tvarov); vykonávanie práce na základe snímok a textových plánov uvedených v učebnici; vidieť chyby a odchýlky od daného cieľa, robiť opravy; pochopenie algoritmu na vytvorenie symetrickej papierovej aplikácie.

Poznávacie: pochopiť dôležitosť dodržiavania pravidiel pre prácu so šablónami, a to usporiadanie za účelom šetrenia materiálu; plánovať praktické činnosti; dodržiavať stanovené pravidlá pre prácu s lepidlom v praxi; vytváranie spôsobov riešenia problémov s vyhľadávaním.

Komunikatívne: zdôvodnite svoj vlastný názor.

Základné pojmy a pojmy: vzor, ​​symetria.

Zdroje a vybavenie.

Od učiteľa: učebnica, pracovný zošit, možnosti rozloženia šablón na testovanie vedomostí žiakov, vzorové záložky, hra „Doplňte súmernú postavu“, hotový výrobok.

Pre študentov: učebnica, pracovný zošit, kartón, farebný papier(papier je vhodné pripraviť učiteľom), ceruzku, nožnice, lepidlo, pomôcky na prácu s lepidlom.

Počas tried:

Úvodná časť(5 minút.).

Učiteľ: „Dnes v triede pokračujeme v práci s papierom, povedzte nám, čo nové ste sa o tomto materiáli naučili na poslednej hodine? (pri opakovaní tejto témy učiteľ predvedie zhluk zostavený na minulej hodine) Aké tvary sme sa naučili robiť? Čo znamená „symetria“? Aké symetrické postavy viete pomenovať?

Učiteľ môže žiakom ponúknuť hru „Dokonči symetrickú figúrku“ pomocou jej polovice. Tu sa učiteľ môže rozhodnúť ponúknuť individuálna práca, potom je potrebné pripraviť pre žiakov kresby, najlepšie na papier v škatuli, alebo ponúknuť vykonanie tejto práce na tabuli, pričom vyzveme viacerých žiakov, aby úlohu dokončili.

Ako sme vyznačili detaily? Pomocou akého zariadenia? Podarilo sa vám vyrobiť si doma vlastnú šablónu? Ako s nimi správne pracovať?

Učiteľ navrhol na tabuli rôzne možnosti rozloženie šablón, študenti musia zvoliť správne riešenie. Možnosti chýb môžu byť nasledovné: a) umiestnenie v strede; b) umiestnenie je správne, na základe šetrenia papiera, ale šablóna je umiestnená na farebnej strane; c) šablóna nie je umiestnená dotyčnica k jednej z formátovacích čiar.

Učiteľ: „Ako sme spojili časti v produkte? Aké pravidlá pre prácu s lepidlom ste použili? Upevnime si tieto pravidlá otvorením učebnice na strane 38. Prečítajme si spolu pravidlá práce s lepidlom. Aké vybavenie teda potrebujeme na prácu s lepidlom? (podkladová plachta, handrička, možno lapovacia plachta, kefa). Kefka potrebuje špeciálnu starostlivosť. Môže mať rôzne šírky, malé časti sú rozmazané úzkou kefou a širšia kefa sa používa pre väčšie obrobky. Nedovoľte, aby lepidlo zaschlo na kefke, musí sa ihneď umyť.

Glueovi je dokonca venovaná báseň.

Zachráňte sa rýchlo -

Lepidlo uniklo z kuchyne!

Nikoho neľutuje:

Každý, koho nestretneš

Zlepený vešiak a klobúk,

Zlepil som lampu a kabát dohromady,

Prilepil otca na stoličku -

Nemôžete to odlepiť, v žiadnom prípade!

Svetlá v meste zhasínajú -

Držali spolu aj...

A moje oči sa začali zlepovať,

Aby sa všetci rýchlo vyspali.

J. Brzechwa

Diskusia k básni. Ako všetci reagovali na udalosť opísanú v básni? Čo je to za udalosť? Čo sa nakoniec stalo? Aké pravidlo práce s lepidlom možno sformulovať? (Študenti odpovedajú na otázku: lepidlo musí byť zakopané, musí sa nachádzať na presne určenom mieste).

Analýza produktu. Práca s plánom.(5-7 min.)

Učiteľ: „Dnes v triede s vami urobíme záložku. Povedz mi, na čo slúži záložka? (študenti vyjadrujú svoje odhady). Záložka - stuha alebo pásik umiestnený v knihe na označenie požadovanej strany. Záložku je možné zakúpiť v obchode alebo si ju môžete vyrobiť vlastnými rukami. Môže byť z papiera, nití, látky, kovu (ukážka záložiek).

Produkt je navrhnutý na strane 38. Povedzte mi, ako dlho nám bude trvať výroba produktu „Papierová záložka“, aké ťažké bude vyrobiť tento produkt? (študenti sa pozerajú na ikony navrhnuté autormi a odpovedajú na otázku učiteľa).

Pozrime sa na náš produkt (učiteľ produkt aj predvádza) a odpovedzme na otázky mladého technológa. Študenti analyzujú navrhovaný produkt a odpovedajú na otázky učiteľa, očakávané odpovede sú uvedené v zátvorkách.

1. Čo budem robiť? (Vyrobíme záložku). Čím je výnimočný? (Je symetrický z geometrických tvarov: štvorce, trojuholníky).

2. Aké materiály a nástroje budem na prácu potrebovať? (Kartón, farebný papier, nožnice, značkovacia ceruzka, lepidlo a pomôcky na prácu s lepidlom).

3. Ako vykonám prácu? Akým spôsobom? (Vystrihnite časti z papiera a prilepte ich lepidlom).

4. Čo urobím ako prvé, čo budem robiť potom? Krátky plán práce si zostavíme sami s prihliadnutím na to, že si potrebujeme pripraviť šablóny (1. usporiadanie pracoviska, 2. príprava šablón: vystrihovanie z pracovného zošita, 3. označenie šablón na materiál, 4. vystrihovanie , rezanie dielov, 5. montáž) .

5. Prečo budem vyrábať tento produkt? Produkt môže byť použitý na určený účel, vložený do knihy alebo učebnice.

Výroba produktu. (20-25 min.)

Učiteľ: „Začíname praktickú prácu, pričom sa spoliehame na podrobný plán v učebnici na strane 38 a na snímkach na strane 39. Budeme vykonávať kontrolu nad každou fázou praktickej práce, pričom sa budeme spoliehať na snímky z učebnice.“ Učiteľ predvádza každú fázu práce.

1. Usporiadajte si svoje pracovisko.

Na snímke č.1 si skontrolujeme, či máme pripravené všetky materiály a nástroje.

2. Pomocou šablóny 1 z pracovného zošita vystrihnite diel z farebného kartónu a pomocou šablóny 2 vystrihnite z farebného papiera tri diely v dvoch farbách.

Mali by ste dostať 2 šablóny, jednu vo forme obdĺžnika a druhú vo forme štvorca.

Čo je tu potrebné urobiť? Vystrihnite šablóny z aplikácie Paper Bookmark. Šablóna č.1 je pásik,obdĺžnik,nanesieme na roh kartónu na nesprávnu stranu a obkreslíme ceruzkou,šablóna č.2 obkreslíme na farebný papier (iba na nesprávnu stranu), použijeme dve farby, to znamená, že šablónu obkreslíme dvakrát na ten istý papier a 1 raz na druhý (tu je to jednoduchšie takto: študent obkreslí šablónu č. 2 trikrát na ten istý farebný papier, po orezaní dielov študenti sediaci v jednej lavici si môžu navzájom vymeniť vystrihnuté časti: dve časti za jednu) .

3. Vystrihnite šablónu 2 podľa značiek.

Režeme pozdĺž načrtnutých čiar, pozrite sa na snímku č. 3, mali by sme dostať tri trojuholníky: 1 veľký a dva malé.

4. Pomocou výsledných šablón vystrihnite diely z farebného papiera.

Šablóny opäť označíme na farebnom papieri na nesprávnej strane, zakrúžkujeme veľký trojuholník 2-krát a 4-krát by mali byť malé, nezabudnite, že označujeme na nesprávnej strane, čím šetríme papier. Po vystrihnutí všetkých častí nožnicami musíte predtým zopakovať pravidlá pre prácu s nožnicami.

Pozrite si snímku č. 4, nakoniec sme dostali tieto detaily: 2 veľké trojuholníky, 4 malé z farebného papiera a 1 ďalší obdĺžnik z kartónu,

5. Kompozíciu začnite lepiť od stredu dielu 1, pomocou šablóny 1 nájdite stred dielu.

6, 7, 8. Časti prilepte tak, aby ste získali symetrický výrobok.

Predtým, ako začnete lepiť diely, položte na lepenku symetrickú kompozíciu, začínajúc od stredu.

Skúste odpovedať na otázku: ako nájdeme stred postavy? Študenti odpovedia na túto otázku a učiteľ otvorí možnosti v tabuľke. V tomto prípade môže učiteľ jasne ukázať navrhované možnosti. Ak niektoré možnosti nie sú pomenované, učiteľ ich vysloví sám. Po vymenovaní možností sa navrhuje vybrať tú, ktorá sa dá použiť v praktickej práci, pričom sa diskutuje o všetkých „výhodách“ a „nevýhodách“ možností, ktoré sú uvedené v stĺpci „Poznámky“. "Pokúste sa dokázať, že zvolená možnosť je na dokončenie úlohy vhodnejšia ako ostatné."

Ako nájsť stred postavy?

Poznámky

Ohnite figúrku dvakrát

Pamätáme si však detaily a produkt sa ukáže ako nedbalý.

Označte pravítkom

Nevieme, ako používať pravítko

Na vrch položte šablónu (na šablóne je vyznačený stred figúrky) a v strede ju prepichnite šidlom

Nevieme, ako používať šidlo

Vystrihnite ¼ šablóny č. 1, pripevnite k dielu a ceruzkou vyznačte stred.

Najlepšia možnosť, vieme, ako rezať a používať ceruzku pri označovaní.

Teraz môžete usporiadať detaily, ale musíte pamätať na to, že symetria by mala byť nielen v tvare, ale aj vo farbe.

Tu môžete žiakom demonštrovať možnosti záložky so správnou symetriou a chybou, pričom žiaci vyberú správnu možnosť. Venujte pozornosť aj možnostiam navrhnutým v zošite na strane 15.

Po rozložení dielov môžete začať lepiť. Aké pravidlá práce s lepidlom treba dodržiavať?

Poďme si to zhrnúť.(3-5 min.)

Koná sa výstava prác. Študenti zhrnú svoje práce. Predvádzajú svoje produkty a hovoria im, čo sa stalo v ich práci, čo by sa mali naučiť? Bolo náročné prácu dokončiť Zodpovedá náročnosť tejto práce tej, ktorú uvádzajú autori? Ako hodnotíte svoj produkt, je vyrobený starostlivo, alebo potrebuje nejaké úpravy?

Učiteľ tiež výrobky rozoberá, pričom dbá aj na úhľadnosť vystrihnutých tvarov, presnosť a správne usporiadanie dielov.

Hodina techniky na 1. stupni

UMK: "Škola Ruska", autor. Rogovtseva N.I., Bogdanova N.V., Freytag I.P. Technológia: 1. stupeň. M.: Osveta

Téma lekcie: Papier. Produkt „Papierová záložka“

Typ lekcie: systematizácia vedomostí

Ciele: systematizovať a rozširovať vedomosti študentov o papieri; rozvíjať schopnosť orientovať sa v úlohách odlišné typy: od presného opakovania vzorky až po prevedenie práce podľa vlastných predstáv.

Plánované výsledky:

Predmet: Pracujú so šablónou, použijú ju ako vzorku na výrobu potrebných častí výrobku, zopakujú si pravidlá práce s nožnicami a lepidlom a aplikujú ich v praktických činnostiach.

Metapredmet (kritériá pre tvorbu/hodnotenie komponentov univerzálnych vzdelávacích aktivít - UUD):

Regulačné: s pomocou učiteľa plánovať svoje vlastné aktivity: zostaviť plán, určiť postupnosť akcií; Naučia sa rozlíšiť v porovnaní s učiteľským vzorom alebo zobrazeným v učebnici alebo náučnom filme správne splnenú úlohu od nesprávnej, prispôsobia a ovláda svoje konanie a sú schopní sebaregulácie.

Poznávacie: nájde a zvýrazní potrebné informácie z rôznych zdrojov: učebnica, náučný film, predtým získané vedomosti a ich životné skúsenosti, odpovedať na otázky, porovnávať, analyzovať, vyvodzovať závery; vypracuje algoritmus činnosti.

Komunikatívne: bude schopný úplne a jasne vyjadriť svoje myšlienky, oznámiť svoje stanovisko všetkým účastníkom vzdelávacieho procesu, klásť otázky s cieľom získať viac úplné informácie o predmete činnosti sa naučia v komunikácii rešpektovať partnera i seba.

Osobné UUD: získa motiváciu pre vzdelávacie aktivity, osvojí si počiatočné pracovné zručnosti a schopnosti, pochopí ich význam pre človeka, pochopí, že knihy sú naším bohatstvom, uvedomí si, že si ich treba chrániť, prejaví záujem o predmet; osvojí si počiatočné adaptačné schopnosti v spoločnosti.

Metódy a formy tréningu: výkladovo-názorný, praktický; individuálne, čelné.

Materiály a vybavenie: náladové emotikony, šablóny, farebný papier, lepidlo, nožnice; počítač, projektor, plátno.

Vizuálny demonštračný materiál: multimediálny seriál: elektronická príloha k učebnici N. I. Rogovtseva, N. V. Bogdanova, I. P. Freytag"Technológia" (CD), téma "Papierová záložka".

Základné pojmy a pojmy: záložka, papier, šablóna, symetria, strih, lepidlo, žehlička.

Počas vyučovania

Učiteľ pozdravuje deti

Zazvonil nám zvonček

Všetci pokojne vošli do triedy.

Všetci sa krásne postavili za svoje stoly,

Slušne sme sa pozdravili.

Posadili sa potichu, s vystretým chrbtom.

Vidím, že naša trieda je kdekoľvek,

Začneme lekciu práce.

Usmievajte sa na seba. Ukážte svoju náladu pomocou emotikonov. Ukážte tým, ktorí sú odhodlaní prekonať ťažkosti zeleného „smajlíka“, tým, ktorí pochybujú o svojich schopnostiach – žltého, tým, ktorí si nie sú istí – červeného.

Odpovedajú na pozdrav učiteľa a pripravujú sa na prácu.

Deti vychovávajú vybrané „emotikony“.

II.

Aktualizácia vedomostí

Hádaj hádanku:

Môže to byť dokument

Plagát, obal na sladkosti, obálka,

List, tapeta, leták,

Album, kniha, obal,

Obrúsok, ventilátor, kupón,

Nevädnúca pivónia.

Môžu to byť aj peniaze.

A čo? Hádajte sami!

Čo ste sa naučili o papieri doma?

Vymenujte druhy papiera.

Hádajú hádanku.

Detské príbehy.

III.

Sebaurčenie pre činnosť

Ukážka multimediálneho filmu „Papierová záložka“, I. časť od slov „Jedna kniha naučí tisíc ľudí...“ až po „...netrhať strany“.

Viete, ako sa starať o knihy? Viete, ako správne zaobchádzať s knihami?

Ako označíte stránku, na ktorej ste prestali?

Ukážka multimediálneho filmu „Papierová záložka“, I. časť až do zastavenia vlaku 3.

Zobraziť, či máte záložky. Čo sú zač? Z akého materiálu sú vyrobené?

Ľudia vynašli záložky už dávno, pochopili hodnotu a dôležitosť kníh opatrný postoj k nim.

Ukážka multimediálneho filmu „Papierová záložka“, I. časť až po slová „V súčasnosti sa záložky vyrábajú z rôznych materiálov...“.

Akú prácu budeme dnes robiť v triede?

Ukážka multimediálneho filmu „Paper Bookmark“, I. časť až do konca.

Pozrite si film a odpovedzte na položené otázky.

Predstavujú záložky, ktoré majú

IV.

Práca na téme lekcie

1. Príprava pracoviska

2. Dohľad nad výrobou produktov

3. Vypracovanie plánu práce

Prečo je dôležité správne organizovať svoje pracovisko?

Aké materiály, nástroje a zariadenia budeme potrebovať na výrobu záložky?

Ukážka multimediálneho filmu „Papierová záložka“, časť II až po slová „Pamätajte na pravidlá práce s lepidlom a nožnicami“.

Skontrolujte, či máte na stole všetky uvedené materiály, nástroje a zariadenia. Opravte, ak niečo nie je v poriadku.

V akom poradí by sa malo robiť záložky?

Ukážka multimediálneho filmu „Papierová záložka“, časť II do konca.

Zopakujme si algoritmus akcií a zostavme plán.

Pod vedením učiteľa sa na základe pozretého filmu vypracuje plán práce.

Pracovný plán:

1. Vezmite šablóny 1, 2, 3 z obálok.

2. Nakreslite šablónu 1 na farebný kartón.

3. Vzory 2 a 3 nakreslite trikrát na farebný papier.

4. Vystrihnite šablónu 2 podľa značiek.

5. Obkreslíme si nové šablóny na farebný papier (vyrobíme dva polotovary jednej farby a štyri inej).

6. Vystrihneme všetky časti.

7. Umiestnite diely symetricky na polotovar záložky.

8. Prilepte diely, začínajúc od stredu.

9. Skontrolujte, či je vzor symetrický.

10. Poďme hodnotiť produkt.

Ukážka multimediálneho filmu „Papierová záložka“, časť III.

Než začnete pracovať, nezabudnite na pravidlá práce so šablónou a zopakujte pravidlá pre prácu s lepidlom

Odpovede detí

Sledovanie filmu

Kontrola pracovísk

Odpovede detí

Sledovanie filmu

Spolu s učiteľom zostavia plán práce

Porovnajte vypracovaný plán s plánom uvedeným v učebnici

Zopakujte pravidlá pre prácu s nožnicami a lepidlom

V.

Minút telesnej výchovy

Zvony

Prsty sa hrajú na schovávačku

(Stlačte a uvoľnite prsty.)

A hlavy sú odstránené,

(Otvorte a zatvorte oči.)

Ako keby modré kvety,

Okvetné lístky kvitnú.

(Pretiahnite prsty k sebe a roztiahnite ich.)

Hojdajú sa na vrchole,

(Nakloňte ruky doľava a doprava.)

Ohnite sa nízko.

(Kruhové pohyby štetcami.)

modrý zvonček

Poklonil sa tebe a mne.(Kefy sa nakláňajú nahor a nadol.)

Robiť telesnú výchovu

VI.

Praktická práca

Je možné usporiadať tvary na záložke inak?

Dostať sa do práce. Pomôže vám plán a kresba v učebnici na strane 39.

Učiteľ poskytuje individuálnu asistenciu

Vyjadrite svoje návrhy

Deti vyrábajú svoj vlastný výrobok

VIII.

Reflexia

Čo bolo ťažké?

Odpovedzte na otázku a ohodnoťte svoj produkt:

    Potrebujem ešte tvrdo pracovať na remesle;

    remeslo je dobre urobené;

    remeslo bolo urobené perfektne

IX.

Výstava študentských prác

Ako sa vaša záložka líši od vzorky?

Ktorá záložka sa vám najviac páčila a prečo?

Analyzujte prácu

X.

Zhrnutie lekcie

Ako používate svoju záložku?

Vaše záložky budú hrať dôležitú úlohu: uložia jednu alebo viac kníh.

Odpovedať na otázku

XI .

Upratovanie pracovísk

Vyčistite ich pracoviská



Pri čítaní knihy je dôležité zapamätať si a zaznamenať stranu, na ktorej ste sa zastavili, v tomto prípade pomôže záložka; Na nákup tohto jednoduchého príslušenstva nie je vôbec potrebné ísť do papiernictva, odporúčame vám vyrobiť si záložky do kníh vlastnými rukami. Verte mi, je to veľmi jednoduché! Odporúčame vám urobiť niekoľko originálne záložky pre knihy ich farebný papier, plsť, nite a sponky. Zvážte nápady uvedené nižšie.

Najprv sa teda pozrime na niekoľko jednoduchými spôsobmi a vytvorte si záložku do knihy vlastnými rukami pomocou dostupných materiálov.

Z papiera

Svetlé a veľmi krásne papierové remeslá môžu byť vyrobené s deťmi. Implementovať nezvyčajné nápady v živote.

Možnosť #1 - Červ

Budete potrebovať:
  • Ukážka;
  • Pásy farebného papiera;
  • List z farebnej lepenky;
  • Lepidlo;
  • Nožnice;
  • Stuha;
  • Dierkovač.
Ako na to:

Možnosť č.2 - Srdce

Ak hľadáte nezvyčajné spôsoby vytváranie záložiek do kníh z farebného papiera, potom je táto možnosť práve pre vás. Na prácu budete potrebovať minimum času.

Budete potrebovať:

  • Ukážka;
  • Nožnice;
  • Lepidlo;
  • Hárok farebného papiera.
Ako spraviť:

Možnosť č.3 - Origami ježko

Vytvorme origami z papiera, urobíme nádherné záložky do kníh. Takže, začnime.

Budete potrebovať:

  • Hárok hnedého a svetlohnedého origami papiera;
  • Biely papier;
  • Čierna značka;
  • Nožnice;
  • Lepidlo.
Technika výroby:
  1. Svetlohnedý kus papiera preložte diagonálne v oboch smeroch.
  2. Ohnite list, aby ste vytvorili trojuholník, preložte hornú časť listu do polovice.
  3. Teraz zložte pravú stranu trojuholníka do stredu a potom ľavú.
  4. Potom okraje roztiahneme, ľavá časť trojuholníka musí byť zložená rovnobežne so stredovou zvislou čiarou obrázku.
  5. Opakujte to isté s druhou stranou.
  6. Potom musíte oba konce ohnúť do výsledných vreciek.
  7. Do rohu záložky vložte hárok tmavohnedého papiera, na hnedý hárok nakreslite klasy obyčajnou ceruzkou, vystrihnite a prilepte.
  8. Vytvorte oči, nakreslite nos. Vytváranie záložiek origami pre vaše knihy je teraz dokončené.

Možnosť č.4 - Vianočný stromček Origami

Pozrite si niekoľko ďalších skvelých nápadov, ktoré sa vám budú hodiť pri vytváraní záložiek do knihy, pozrite si navrhovanú majstrovskú triedu. Týmito origami záložkami svoje deti určite potešíte.


Budete potrebovať:

  • Zelený origami papier;
  • Hnedý papier;
  • lepidlo;
  • Nožnice;
  • Lesk.
Ako na to:

Možnosť č. 5 - Záložka s tkaním „kravaty“



Budete potrebovať:
  • 4 pásy papiera v dvoch farbách;
  • Nožnice;
  • Obojstranná lepiaca páska.
Pokrok:

Možnosť č. 6 - Záložka - myš


Budete potrebovať:

  • Jednoduchá ceruzka;
  • Farebný papier;
  • Čipka;
  • Nožnice;
  • Lepidlo na písacie potreby.
Ako na to:

Z plsti

Zaujímavé sú nielen záložky vyrobené z papiera, ale aj plsti. Skúsme ich vyrobiť spolu.

Sova



Budete potrebovať:
  • Ukážka;
  • Odrezky plsti vo fialovej, ružovej a bielej farbe;
  • Nite;
  • Ihla;
  • Lepiaca pištoľ.
Výrobné vlastnosti:

Šaty

Budete potrebovať:
Technika:

  1. Preneste obrys vzoru na látku a kúsok plsti.
  2. Vystrihnite tieto časti, zlepte ich dohromady, potom budete musieť všetko zošiť pozdĺž obrysov.
  3. Šaty prilepte na gumičku a máte hotovo. Taká záložka vlastnoručný bude skutočnou ozdobou vašej knihy.

Z vlákien

Vytvorte originálnu záložku z vlákien pomocou jednoduchý diagram výroby. Je to veľmi jednoduché.

Pompon

Budete potrebovať:
  • Pletenie;
  • Nožnice.
Ako na to:
  1. Natočte vlákna okolo prstov, ako je znázornené na fotografii.
  2. Zviažte výsledné pradienko v strede a nechajte visiaci okraj.
  3. Potom zviazané pradienko po bokoch narežte, aby ste vytvorili pompon.
  4. Pomocou nožníc vytvarujte pompon do gule. Takéto záložky si môžete vyrobiť z nití rôznych farieb podľa vlastného vkusu.

Z papierových sponiek

Aj obyčajné sponky sa môžu stať základom pre jedinečnú záložku. Stačí ozdobiť toto písacie potreby mašľou, gombíkmi alebo niťou a získate zábavnú záložku. Ďalším nápadom je narovnať kancelársku sponku a ohnúť ju do tvaru srdca, hviezdy alebo kľúča. Nie je to originálne?


Skúste si sami vyrobiť exkluzívnu záložku, je to veľmi jednoduché. Fantazírujte a obdivujte výsledky svojej vlastnej práce!

Využite rôzne skvelé nápady na scrapbooking, experimentujte a tvorte.

Niektoré ďalšie zaujímavé nápady a majstrovské kurzy


Z histórie záložiek. Záložka je špeciálne zariadenie na označenie požadovanej stránky v knihe. pagebook Niektoré z najstarších záložiek boli nalepovacie záložky vyrobené z pergamenu. Tento typ sa používal aj na označenie polohy na papyrusových zvitkoch v starovekom Egypte.


Staroveké záložky. Tieto záložky mali rôzne tvary – jednoduchý pásik, pripojený trojuholník a zložitý otočný disk, ktorý označoval stĺpec na stránke. Táto záložka bola pripevnená k vláknu, pozdĺž ktorého sa dala posúvať nahor a nadol, aby sa na stránke označila presná úroveň. Na záložke bol umiestnený otočný kotúč, ktorý označoval stĺpec (zvyčajne očíslovaný jedna - štyri).






Pracovný plán: Označenie na farebný papier - prázdny. Vysekávanie. Skladanie pozdĺž označenia strán, so spojením v strede pomocou lepidla. Označenie vložiek na kartóne, vystrihnutie. Značenie vložiek na látku, rezanie. Spojenie kartónových a látkových vložiek. Vloženie vložky do hlavnej časti.




Pravidlá pre prácu s: Nožnicami: - nedržte ostré konce hore; - posuňte krúžky dopredu; - pri práci dávajte pozor na prsty ľavej ruky; - materiál musíte rezať stredom čepele. Lepidlo: -pred prácou s lepidlom musíte stôl prikryť handričkou alebo novinami; - snažte sa, aby sa vám lepidlo nedostalo do očí, oblečenia alebo tváre; -po práci lepidlo pevne zatvorte a odložte; - umývajte si ruky.

Typ lekcie: systematizácia vedomostí. Pedagogické ciele: rozvíjať schopnosť pracovať s papierom, používať potrebné nástroje a zariadenia, vyvíjať Tvorivé schopnosti, vzbudiť záujem o danú tému. Plánované vzdelávacie výstupy: Znalosti predmetu: vedieť pracovať so šablónou, použiť ju ako vzorku na zhotovenie potrebných častí výrobku, poznať pravidlá práce s nožnicami, lepidlom a aplikovať ich v praktických činnostiach. Metapredmet (kritériá pre tvorbu/hodnotenie komponentov univerzálnych vzdelávacích aktivít - UUD): Regulačné: s pomocou učiteľa plánujú svoje vlastné aktivity: zostavujú plán, určujú postupnosť akcií; v porovnaní s učiteľským modelom alebo zobrazeným v učebnici alebo náučnom filme rozlíšiť správne vykonanú úlohu od nesprávnej, opraviť a kontrolovať svoje konanie a je schopný sebaregulácie. Kognitívne: nájsť a izolovať potrebné informácie z rôznych zdrojov: učebnica, vzdelávací film, predtým získané vedomosti a životné skúsenosti, odpovedať na otázky, porovnávať, analyzovať, vyvodzovať závery; zostaviť algoritmus činnosti. Komunikatívnosť: sú schopní úplne a jasne vyjadrovať svoje myšlienky, sprostredkovať svoje stanovisko všetkým účastníkom vzdelávacieho procesu, klásť otázky s cieľom získať úplnejšie informácie o predmete činnosti, rešpektovať partnera a seba v komunikácii. Osobné UUD: mať motiváciu pre vzdelávacie aktivity, osvojiť si počiatočné pracovné zručnosti a schopnosti, pochopiť ich význam pre človeka, pochopiť, že knihy sú naše bohatstvo, uvedomiť si, že ich treba chrániť, prejaviť záujem o predmet; osvojiť si počiatočné adaptačné schopnosti v spoločnosti. Metódy a formy vyučovania: výkladové a názorné, praktické; individuálne, čelné. Materiály a vybavenie: farebný papier, lepidlo, nožnice; počítač, projektor, plátno. Obrazový demonštračný materiál: multimediálna séria: elektronický doplnok k učebnici N. I. Rogovtseva, N. V. Bogdanova, I. P. Freytag „Technology“ (CD), téma „Paper Bookmark“. Základné pojmy a pojmy: záložka, papier, šablóna, symetria, vystrihnúť a vložiť, žehliť Tento súbor obsahuje Detailný popis hodina techniky na 1. stupni na tému: „Papier. Papierová záložka." Vzdelávací a vzdelávací komplex „Ruská škola“

1. stupeň Technológia Papierová záložka.docx

Obrázky

Letskikh L.A. učiteľ základných tried, SOŠ MAOU č.21, hodina Kungur Technology na 1. stupni na tému: „Papier. Papierová záložka.“ Vzdelávací komplex „Ruská škola“ Typ lekcie: systematizácia vedomostí. Pedagogické úlohy: rozvíjať schopnosť pracovať s papierom pomocou potrebných nástrojov a zariadení, rozvíjať tvorivé schopnosti, vzbudzovať záujem o predmet. PLÁNOVANÉ VÝSLEDKY VZDELÁVANIA: Predmet: dokáže pracovať so šablónou, použiť ju ako vzorku na zhotovenie potrebných častí výrobku, poznať pravidlá práce s nožnicami a lepidlom a aplikovať ich v praktických činnostiach. Metapredmet (kritériá pre tvorbu/hodnotenie komponentov univerzálnych vzdelávacích aktivít - UUD): Regulačné: s pomocou učiteľa plánujú svoje vlastné aktivity: zostavujú plán, určujú postupnosť akcií; v porovnaní s učiteľským modelom alebo zobrazeným v učebnici alebo náučnom filme, rozlíšiť správne vykonanú úlohu od nesprávnej, opraviť a kontrolovať svoje konanie a je schopný sebaregulácie. Kognitívne: nájsť a izolovať potrebné informácie z rôznych zdrojov: učebnica, vzdelávací film, predtým získané vedomosti a životné skúsenosti, odpovedať na otázky, porovnávať, analyzovať, vyvodzovať závery; zostaviť algoritmus činnosti. Komunikatívnosť: sú schopní úplne a jasne vyjadrovať svoje myšlienky, sprostredkovať svoje stanovisko všetkým účastníkom vzdelávacieho procesu, klásť otázky s cieľom získať úplnejšie informácie o predmete činnosti, rešpektovať partnera a seba v komunikácii. Osobné UUD: mať motiváciu pre vzdelávacie aktivity, osvojiť si počiatočné pracovné zručnosti a schopnosti, pochopiť ich význam pre človeka, pochopiť, že knihy sú naše bohatstvo, uvedomiť si, že ich treba chrániť, prejaviť záujem o predmet; osvojiť si počiatočné adaptačné schopnosti v spoločnosti. Metódy a formy vyučovania: výkladová, názorná, praktická; individuálne, čelné.

MATERIÁLY A VYBAVENIE: farebný papier, lepidlo, nožnice; počítač, projektor, plátno. Obrazový demonštračný materiál: multimediálna séria: elektronický doplnok k učebnici N. I. Rogovtseva, N. V. Bogdanova, I. P. Freytag „Technology“ (CD), téma „Paper Bookmark“. Základné pojmy a pojmy: záložka, papier, šablóna, symetria, vystrihnúť a vložiť, žehliť. Organizačná štruktúra (scenár) lekcie I. Príprava na vnímanie nového materiálu. OZNAMTE TÉMU A ÚČEL HODINY. Ukážka multimediálneho filmu „Papierová záložka“, I. časť od slov „Jedna kniha naučí tisíc ľudí...“ až po „...netrhať strany“. – Viete, ako sa starať o knihy? Viete, ako správne zaobchádzať s knihami? (Odpovede študentov.) – Ako označíte stránku, na ktorej ste sa zastavili? Ukážka multimediálneho filmu „Papierová záložka“, I. časť pred zastavením vlaku 3. – Ukážte, či máte záložky. Čo sú zač? Z akého materiálu sú vyrobené? – Ľudia vynašli záložky už dávno, pochopili hodnotu kníh a dôležitosť starostlivosti o ne. Ukážka multimediálneho filmu „Papierová záložka“, I. časť až po slová „V súčasnosti sa záložky vyrábajú z rôznych materiálov...“. – Akú prácu budeme dnes robiť v triede? (Odpovede študentov.) Ukážka multimediálneho filmu „Papierová záložka“, I. časť do konca. II. Praktické aktivity. – Aké materiály, nástroje a zariadenia budeme potrebovať na vytvorenie záložky? Ukážka multimediálneho filmu „Papierová záložka“, časť II až po slová „Pamätajte na pravidlá práce s lepidlom a nožnicami“. Príprava pracoviska.

– Skontrolujte, či máte na stole všetky uvedené materiály, nástroje a zariadenia. Opravte, ak niečo nie je v poriadku. Pozorovanie výroby produktu. – V akom poradí sa má záložka vykonať? Ukážka multimediálneho filmu „Papierová záložka“, časť II do konca. – Zopakujme si algoritmus akcií a zostavme plán. Vypracovanie plánu práce (pod vedením učiteľa na základe sledovaného filmu). Pracovný plán: 1. Vezmite si pracovný zošit a vystrihnite z neho šablóny 1, 2, 3 2. Obkreslite šablónu 1 na farebný kartón. 3. Vzory 2 a 3 nakreslite trikrát na farebný papier. 4. Vystrihnite šablónu 2 podľa značiek. 5. Obkreslíme si nové šablóny na farebný papier (vyrobíme dva polotovary jednej farby a štyri inej). 6. Vystrihneme všetky časti. 7. Umiestnite diely symetricky na polotovar záložky. 8. Prilepte diely, začínajúc od stredu. 9. Skontrolujte, či je vzor symetrický. 10. Poďme hodnotiť produkt. – Porovnajte s plánom, ktorý uviedli autori učebnice. Ukážka multimediálneho filmu „Papierová záložka“, časť III. – Pred začatím práce si zapamätajte pravidlá práce so šablónou a zopakujte si pravidlá práce s lepidlom (učebnica, str. 38). Žiaci vykonávajú pohyby podľa textu. Premáha vás ospalosť, zdráhate sa hýbať? Fizminutka

Urobte so mnou toto cvičenie: Natiahnite sa hore, dole, úplne sa zobuďte. Roztiahnite ruky širšie. Jeden dva tri štyri. Ohnite sa - tri, štyri - a skočte na mieste. Na špičke, potom na päte. Všetci robíme cvičenia. Sebastačná práca žiakov. - Dostať sa do práce. Plán a kresba v učebnici na strane 39 vám pomôže III. Zhrnutie lekcie. Reflexia. - Naša lekcia sa blíži ku koncu. Čo ste sa dnes naučili? Učiteľ môže celej triede ukázať tie najzaujímavejšie a najoriginálnejšie záložky. – Ako ste dnes pracovali? Čo sa vám obzvlášť páčilo? Čo by ste chceli urobiť svojmu priateľovi? – Dáte svoju záložku niekomu alebo si ju necháte pre seba? – Vaše záložky budú hrať dôležitú úlohu: uložia jednu alebo viac kníh. Doplnkový materiál k lekcii Z HISTÓRIE ZÁLOŽKY* Potreba určitého zariadenia potrebného na označenie potrebných strán v knihe bola identifikovaná už v staroveku. Bez záložiek bola práca s obrovskými objemami listov veľmi náročná. Ak ponecháte knihu otvorenú so stranami otočenými nadol, môžete poškodiť jej väzbu a strany.

História záložiek úzko súvisí s vývojom kníh. Hoci nie je známy najskorší dátum objavenia sa záložiek, je jasné, že už v staroveku – keď boli papyrusové zvitky základom pre rukopisy – sa už záložkami označovali miesta, ktoré boli prečítané. Veď zvitky dosahovali niekedy aj viac ako 40 m na dĺžku. Niektoré z najstarších záložiek boli nalepovacie záložky vyrobené z pergamenu. Medzi 13. a 15. storočím sa objavili záložky vyrobené mníchmi. Našli sa v starých tlačených knihách. Mnísi ich vyrábali z pergamenu alebo kože, pričom použili zvyšky materiálu z obalu knihy. Tieto záložky mali rôzne tvary – jednoduchý pásik, lepkavý trojuholník alebo zložitejšie – s otočným voličom, ktorý označoval stĺpec na stránke. Táto záložka bola pripevnená k vláknu, pozdĺž ktorého sa dala posúvať nahor a nadol, aby sa na stránke označila presná úroveň. Na záložke bol umiestnený otočný kotúč, ktorý označoval stĺpec (text bol umiestnený v stĺpcoch, zvyčajne boli očíslované od 1 do 4). Záložka s otočným diskom